Ādas aproces

Leather bracelet

Ādas aproces šobrīd kļūst atkal pieprasītas. Šis gadu simtiem vecais ādas vīriešu aksesuārs ieguvis jaunu elpu, pateicoties materiāla dabiskumam un lieliskajām iespējām to kombinēt ar citiem dekoratīviem elementiem, tai skaitā dārgmetāliem. Ar ādas aprocēm labi kopā sader sudrabs - gan estētiski, gan arī cenu izmaksu ziņā.

Katrs pats var sev pagatavot pavisam vienkāršu ādas aproci, kas sastāv no kvalitatīvas ādas sloksnītēm, vajadzīgs nedaudz iemaņu, pacietības, kā arī nepieciešams iegādāties pāris aizdares materiālu. Dažādus ādas atgriezumus vai ādas sloksnes iespējams iegādāties speciālās darbnīcās, bet dekoratīvos elementus (uzveramas krelles) var pasūtīt no sudraba rotaslietu meistariem. Iespējams izgatavot dažāda platuma aproces, sākot ar savērtajām ādas aprocēm, kuru pamatā ir vairākas krāsotas ādas sloksnes, līdz pat ļoti platām vīriešu rokassprādzēm/aprocēm, kuru aizdarē pamatā ir poga vai cilpa. Ādas sagatavošanai ir nepieciešami īpaši instrumenti, kas nopērkami rotu meistaru darbnīcās vai specializētos veikalos.

Ādas aproces sievietēm parasti tiek izgatavotas no savītām ādas aukliņām, un tās ir smalkākas nekā vīriešu aproces. Arī sieviešu aproču un rokassprādžu ādas krāsojums ir pieejams vairākos toņos. Tāpat kā vīriešu aprocēm, arī sieviešu aproču modē šobrīd dominē savērto aukliņu rokassprādzes un rokassprādzes ar sudraba rotājumiem. Tāpat ir populāras aproces ar kniedēm. Šāda veida aproces parasti ir platākas, un to aizdare ir ar spiedpogām. Pielāgojamas aizdares ir pieejamas aprocēm ar ādas siksniņu aizdari. Šādas rokassprādzes var izgatavot arī pats. Vajadzīgie materiāli ir pieejami dažādos rokdarbu vai rotaslietu veikalos un darbnīcās.